Samorządowa Szkoła Muzyczna I ST. W Tarnowie Podgórnym

Muzyka jest wszędzie słyszysz ją?

      

                 REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

                               ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA​. 

     

Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. jest szkołą publiczną, nieodpłatną. Zajęcia u nas odbywają się popołudniami. Indywidualne lekcje gry na instrumencie oraz zajęcia zbiorowe (rytmika, kształcenie słuchu, chór, zespoły) prowadzą doświadczeni nauczyciele, muzycy prowadzący czynną działalność artystyczną i pedagogiczną m. in. w poznańskich szkołach muzycznych I i II st., w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Teatrze Wielkim. Mimo młodego wieku mamy już spore sukcesy na konkursach wykonawczych i licznych koncertach, a absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia.

Kształcenie w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym odbywa się w sześcio­letnim oraz w czteroletnim cyklu nauczania. Na podstawie badania przydatności przyjmowani są kandydaci w wieku od 7 (lub w wieku 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust.1 i 2 ustawy Prawo Oświatowe) do 16 lat w następujących specjalnościach instrumentalnych:

          FORTEPIAN, SKRZYPCE, WIOLONCZELA, GITARA, AKORDEON, PERKUSJA, FLET, KLARNET, SAKSOFON, FAGOT, TRĄBKA, PUZON, TUBA

    Kwalifikacja kandydatów do SSM I st. odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na:

          - sprawdzeniu uzdolnień muzycznych obejmującym m.in. zaśpiewanie                    przygotowanej piosenki, powtarzanie głosem dźwięków lub krótkich                   melodii, wyklaskanie lub wystukanie krótkiego motywu rytmicznego,

          - sprawdzeniu przydatności do danej specjalności poprzez ocenę                            warunków i predyspozycji do nauki gry na wybranym instrumencie.

Nauka w szkole to zdobywanie umiejętności gry na instrumencie, wiedzy ogólnomuzycznej, a także przygotowanie do dalszego kształcenia w szkole
II stopnia. Nade wszystko jednak to miejsce spotkania wielu ciekawych ludzi i radość wspólnego rozwijania muzycznej pasji.  

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE KOLEJNEJ REKRUTACJI POJAWIĄ SIĘ NA STRONIE W MARCU 2020 ROKU.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Komunikaty

Termin ferii zimowych w bieżącym roku szkolnym: 27.01 - 09.02.2020 r.

Informacje o warsztatach zostały przesłane mailem. Termin zgłoszeń - 12.01.
 

Serdecznie zapraszamy na koncert finałowy warsztatów! Piątek 24.01, CK Przeźmierowo, godz.17.00

II Pałacowe Spotkania Młodych Dęciaków

Biuletyn Informacji Publicznej

BIBLIOTEKA CZYNNA:

poniedziałek: 15.30 - 18.30

wtorek: 15.45 - 18.45

czwartek 15.00 - 18.00

Filmy