Samorządowa Szkoła Muzyczna I ST. W Tarnowie Podgórnym

Muzyka jest wszędzie słyszysz ją?

       INFORMATOR O REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  1. Kształcenie w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym odbywa się w sześcio­letnim oraz w czteroletnim cyklu nauczania.
  2. W 2019 r. o przyjęcie do klasy pierwszej ubiegać się mogą kandydaci z roczników 2003–2014.
  3. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do SSM I stopnia jest skompletowanie odpowiedniej dokumentacji i złożenie jej w sekretariacie szkoły.

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW 01.04.2019 r. -26.04.2019 r.

      4. Komplet dokumentów powinien zawierać wypełniony druk ZGŁOSZENIA KANDYDATA (do pobrania) oraz wymienione w nim załączniki.

      5. W 2019 roku SSM I st. organizuje nabór na następujące specjalności :

FORTEPIAN, SKRZYPCE, WIOLONCZELA, GITARA, AKORDEON, FLET, KLARNET, SAKSOFON, FAGOT, TRĄBKA, PUZON, TUBA, PERKUSJA

      6. Kwalifikacja kandydatów do SSM I st. odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych obejmującym m.in. zaśpiewanie przygotowanej piosenki, powtarzanie głosem dźwięków lub krótkich melodii, wyklaskanie lub wystukanie krótkiego motywu rytmicznego oraz sprawdzeniu przydatności do danej specjalności poprzez ocenę warunków i predyspozycji do nauki gry na wybranym instrumencie.

     W roku 2019 badanie przydatności do SSM I st. w Tarnowie Podgórnym odbędzie się w dwóch etapach.

ETAP I – sobota, 18 MAJA 2019 r.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW PO I ETAPIE – wtorek, 21 MAJA 2019 r.

ETAP II (dla kandydatów zakwalifikowanych) – piątek, 24 MAJA 2019 r.

    7. Kandydaci z roczników 2012 – 2014 przyjęci do szkoły podejmą naukę w cyklu sześcioletnim; kandydaci z roczników 2003 – 2008 przyjęci do szkoły podejmą naukę w cyklu czteroletnim.
W przypadku kandydatów z roczników 2009 – 2011 o zakwalifikowaniu do danego cyklu zadecyduje komisja rekrutacyjna.

   8. W sobotę 30 marca 2019 r. o godz. 10.30 w siedzibie szkoły – Pałacu Jankowice (ul. Ogrodowa 2, Jankowice), odbędzie się spotkanie informacyjne tzw. Drzwi Otwarte, podczas którego będzie można poznać i usłyszeć brzmienie instrumentów, uzyskać wszelkie informacje dotyczące specyfiki nauki gry na nich, zapoznać się z dotychczasową działalnością szkoły oraz pozyskać wskazówki dotyczące praktycznego przebiegu rekrutacji.

Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. jest szkołą publiczną, nieodpłatną. Zajęcia u nas odbywają się popołudniami. Indywidualne lekcje gry na instrumencie oraz zajęcia zbiorowe (rytmika, kształcenie słuchu, chór, zespoły) prowadzą doświadczeni nauczyciele, muzycy prowadzący czynną działalność artystyczną i pedagogiczną m. in. w poznańskich szkołach muzycznych I i II st., w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Teatrze Wielkim. Mimo młodego wieku mamy już spore sukcesy na konkursach wykonawczych i licznych koncertach, a absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 pdf_iconPobierz informator w wersji PDF 

 pdf_iconPobierz zgłoszenia kandydata w wersji PDF 

 

Komunikaty

W dniach 21 - 31 maja odbywają się egzaminy promocyjne oraz egzaminy uczniów na zakończenie szkoły.

W gablocie szkoły jest już dostępny harmonogram I etapu badania przydatności dla kandydatów do szkoły, który odbędzie się w sobotę 18 maja.

Informujemy, że we wtorek 14 maja sekretariat czynny będzie wyjątkowo do godziny 17.00.

Biuletyn Informacji Publicznej

BIBLIOTEKA CZYNNA:

poniedziałek: 16.00 - 18.30

wtorek: 16.00 - 18.30

czwartek 16.00 - 18.30

Filmy