REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022 ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA


Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. jest szkołą publiczną, nieodpłatną. Zajęcia u nas odbywają się popołudniami. Indywidualne lekcje gry na instrumencie oraz zajęcia zbiorowe (rytmika, kształcenie słuchu, chór, zespoły) prowadzą doświadczeni nauczyciele, muzycy prowadzący czynną działalność artystyczną i pedagogiczną m. in. w poznańskich szkołach muzycznych I i II st., w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Teatrze Wielkim. Mimo młodego wieku mamy już spore sukcesy na konkursach wykonawczych i licznych koncertach, a absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia.

Kształcenie w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym odbywa się w sześcioletnim oraz w czteroletnim cyklu nauczania. Na podstawie badania przydatności przyjmowani są kandydaci w wieku 6 - 16 lat w następujących specjalnościach instrumentalnych:

          FORTEPIAN, SKRZYPCE, WIOLONCZELA, GITARA, AKORDEON, PERKUSJA, FLET, KLARNET, SAKSOFON, FAGOT, TRĄBKA, PUZON, TUBA, PERKUSJA

    Kwalifikacja kandydatów do SSM I st. odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na:

          - sprawdzeniu uzdolnień muzycznych obejmującym m.in. zaśpiewanie przygotowanej piosenki, powtarzanie głosem dźwięków lub krótkich melodii, wyklaskanie lub wystukanie krótkiego motywu rytmicznego,

          - sprawdzeniu przydatności do danej specjalności poprzez ocenę warunków i predyspozycji do nauki gry na wybranym instrumencie.

Nauka w szkole to zdobywanie umiejętności gry na instrumencie, wiedzy ogólnomuzycznej, a także przygotowanie do dalszego kształcenia w szkole

II stopnia. Nade wszystko jednak to miejsce spotkania wielu ciekawych ludzi i radość wspólnego rozwijania muzycznej pasji.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE KOLEJNEJ REKRUTACJI POJAWIĄ SIĘ NA STRONIE W MARCU 2022 ROKU.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!


komunikaty

Na pożegnanie absolwentów zapraszamy uczniów klas VI c.6 i IV c.4 wraz z rodzicami w piątek 25 czerwca na godzinę 17.30 do sali koncertowej pałacu.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas I - V c.6 oraz I - III c.4 odbędzie się w piątek 25 czerwca o godzinie 15.30 w patio przed oficyną.

Informujemy, że wyniki tegorocznej rekrutacji zostały przesłane drogą mailową oraz wywieszone w gablocie szkolnej w dniu 8 czerwca.

W dniach 15 i 17 czerwca odbędą się uroczyste koncerty uczniów klas pierwszych. Życzymy powodzenia na pierwszym występie publicznym!

BIBLIOTEKA CZYNNA:

poniedziałek: 15.00 - 18.00

wtorek: 15.30 - 18.30

czwartek 15.30 - 18.30