Samorządowa Szkoła Muzyczna I ST. W Tarnowie Podgórnym

Muzyka jest wszędzie słyszysz ją?

      

                 REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

                               ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA​. 

     

Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. jest szkołą publiczną, nieodpłatną. Zajęcia u nas odbywają się popołudniami. Indywidualne lekcje gry na instrumencie oraz zajęcia zbiorowe (rytmika, kształcenie słuchu, chór, zespoły) prowadzą doświadczeni nauczyciele, muzycy prowadzący czynną działalność artystyczną i pedagogiczną m. in. w poznańskich szkołach muzycznych I i II st., w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Teatrze Wielkim. Mimo młodego wieku mamy już spore sukcesy na konkursach wykonawczych i licznych koncertach, a absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia.

Kształcenie w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym odbywa się w sześcio­letnim oraz w czteroletnim cyklu nauczania. Na podstawie badania przydatności przyjmowani są kandydaci w wieku od 7 (lub w wieku 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust.1 i 2 ustawy Prawo Oświatowe) do 16 lat w następujących specjalnościach instrumentalnych:

          FORTEPIAN, SKRZYPCE, WIOLONCZELA, GITARA, AKORDEON, PERKUSJA, FLET, KLARNET, SAKSOFON, FAGOT, TRĄBKA, PUZON, TUBA

    Kwalifikacja kandydatów do SSM I st. odbywa się na podstawie badania przydatności, które polega na:

          - sprawdzeniu uzdolnień muzycznych obejmującym m.in. zaśpiewanie                    przygotowanej piosenki, powtarzanie głosem dźwięków lub krótkich                   melodii, wyklaskanie lub wystukanie krótkiego motywu rytmicznego,

          - sprawdzeniu przydatności do danej specjalności poprzez ocenę                            warunków i predyspozycji do nauki gry na wybranym instrumencie.

Nauka w szkole to zdobywanie umiejętności gry na instrumencie, wiedzy ogólnomuzycznej, a także przygotowanie do dalszego kształcenia w szkole
II stopnia. Nade wszystko jednak to miejsce spotkania wielu ciekawych ludzi i radość wspólnego rozwijania muzycznej pasji.  

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE KOLEJNEJ REKRUTACJI POJAWIĄ SIĘ NA STRONIE W MARCU 2020 ROKU.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Komunikaty

UWAGA! W najbliższy czwartek 12.09 sekretariat wyjątkowo czynny będzie w godzinach od 12.00 do 16.00, w piątek 13.09 - nieczynny, natomiast w poniedziałek czynny do 14.30. Za zaistniałe zmiany przepraszamy.

Wszelkie informacje dotyczące nowego roku szkolnego przesłane zostały do rodziców pocztą elektroniczną. Wszystkie dokumenty dotyczące nowego roku pojawią się na stronie szkoły do końca września.

Od wtorku 3 września sekretariat czynny będzie w godzinach urzędowania obowiązujących w roku szkolnym, dostępnych w zakładce Kontakt.

Biuletyn Informacji Publicznej

BIBLIOTEKA CZYNNA:

poniedziałek: 15.00 - 18.00

wtorek: 15.45 - 18.45

czwartek 15.00 - 18.00

Filmy